شرایط نگهداری حلوا ارده چگونه است؟
در جای خشک و خنک، به دور از تابش مستقیم آفتاب. عمر مفید حلوا ارده حدود یک سال است، در صورت رعایت شرایط نگهداری می توان کمی بیشتر از آن استفاده کرد. ممکن است پس از مدتی شاهد تجمع روغن در اطراف حلوا باشید که این روغن به دلیل وجود ارده در حلوا به وجود آمده و اصطلاحا دو فاز شده. میتوانید قبل از مصرف آن را بهم بزنید.
حلوا ارده سنتی نسبت به حلوا ارده صنعتی چه مزیتی دارد؟
حلوا ارده سنتی بدون نگهدارنده تولید می شود و تا یکسال قابل استفاده می باشد. همچنین حلوا ارده سنتی را میتوان طبق درخواست مشتری بدون شکر تهیه کرد.
روغن کنجد و روغن ارده کنجد چه تفاوتی دارد؟
روغن کنجد به صورت مستقیم از خود کنجد فراوری میشود و بیشتر برای استعمال خارجی کاربرد دارد. اما روغن ارده کنجد ما از ارده دو آتشه تهیه میشود که برای پخت و پز، سالاد، و همچنین دوبار سرخ کردن قابل مصرف می باشد.
شرایط نگهداری ارده چیست؟
در جای خشک و خنک و دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری شود. عمر مفید ارده در صورت رعایت شرایط نگهداری تا ششماه است. در صورت عدم استفاده طولانی مدت از ارده، روغنی بر سطح آن تشکیل می شود که نشانه فاسد شدن یا نامرغوب بودن ارده نیست. کافی است قبل از مصرف آن را بهم بزنید. توصیه می کنیم که ارده را هر سه روز یک بار بهک بزنید تا رسوب نکند.
مواد اولیه ارده چیست؟
ارده از کنجد بدون پوست،بوداده و آسياب شده و بدون هیچگونه افزودنی تولید میشود.
ارده دو آتشه چیست؟
در تهیه ارده دو آتشه کنجد ابتدا شسته و تفت داده می شود، سپس پوست آن جدا شده و دوباره تفت داده می شود.
آیا حلوا ارده رژیمی واقعا بدون شکر است؟
طبق آزمایشات صورت گرفته این حلوا کاملا فاقد شکر می باشد.
راه تشخیص ارده اصل از ارده تقلبی چیست؟
در برخی ارده های موجود در بازار ممکن است از آرد یا سویا استفاده شده باشد که در این صورت اگر مقدار مواد ناخالص کم باشد، بیشتر ارده در ظرف ته نشین میشود، اگر مقدار این مواد زیاد باشد ارده غلیظ و سفت میشود. این در حالی است که ارده اصل رقیق است و در صورت عدم استفاده طولانی مدت، مقدار کمی از آن ته نشین میشود.